• rok szkolny 2023/2024

• W semestrze pierwszym roku szkolnego 2023/24 członkowie SK PCK odbyli wolontariat podczas:

- gminnych dożynek,
          - 30. Akcji Sprzątania Świata – Polska pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” (tu również prowadzenie zajęć o tematyce proekologicznej),
          - Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kozach,
          - Ogólnopolskiej zbiórki żywności zorganizowanej na terenie Kóz przez Towarzystwo Ojca Pio Koło nr 2 w Kozach,
          - gminnej Wigilii dla samotnych (21 grudnia 2023r.) .

Cyklicznie (raz w miesiącu) odwiedzamy podopiecznych Domu Dziecka w Cygańskim Lesie, spędzając z nimi czas na zajęciach plastycznych, wspólnej zabawie i nauce.
          We współpracy z nauczycielami zorganizowaliśmy zbiórkę piórników dla dzieci z Afryki.
          Grupa wolontariuszy wzięła udział w warsztatach rzemieślniczych - wykonanie lamp pod opieką instruktora z Fundacji FREE.
          Na terenie naszej szkoły chętni wolontariusze organizują i współprowadzą zajęcia doświadczalne i z pierwszej pomocy dla uczniów klas młodszych.
          Opiekun Koła bierze udział w różnorodnych szkoleniach w tym tych, które dotyczą przepisów prawnych związanych z prowadzeniem Szkolnego Koła Wolontariatu.
          Nasze działania publikowane są na Facebooku szkoły oraz raz na semestr (jako podsumowanie) na stronie naszej placówki.

Współpracujemy z:

-  PCK w Bielsku – Białej,
          -  Klubem Honorowych Dawców Krwi w Kozach,
          -  Domem Kultury w Kozach,
          - Towarzystwem Ojca Pio w Kozach,
          - Urzędem Gminy w Kozach,
          - Fundacją FREE,
          - Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach.