• Planetarium w Chorzowie

• 16.11.2023 22:18

• Uczniowie klas 7a i 7c przekonali sie naocznie...o tym, że się kręci…Ziemia.
      • W czwartek 16 listopada odwiedzili Planetarium Śląskiego Parku Nauki, w którym prezentowane są zagadnienia związane z trzema dziedzinami nauki: astronomią, sejsmologią i meteorologią. Uczniowie odbyli inne niż na co dzień zajęcia pod sferycznym niebem planetarium, które zabrały ich w fascynująca podróż w czasie i przestrzeni. Dodatkowo zobaczyli ekspozycję stałą poświęconą astronomii, znajdującą się tuż pod słynnym zegarem słonecznym. Zobaczyli m.in. słynny projektor Zeissa, który wyświetlał w Planetarium Śląskim gwiazdy przez prawie 63 lata oraz drewniany pulpit sterujący. Wokół sali rozmieszczono interaktywne stanowiska prezentujące zagadnienia związane z astronomią: między innymi różnego rodzaju instrumenty obserwacyjne takie jak lunety, teleskopy czy celostat. Jedną z największych atrakcji tej ekspozycji, która wywołala moc niezapomnianych wrażeń był pokój w ktorym uczniowie spacerowali wśród gwiazd w okularach 3D.