• Ślubowanie klas pierwszych.

• 26.10.2022 20:23
      • Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców.

• Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali to, czego już od początku września zdążyli się nauczyć. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zatańczenie Poloneza, zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci są gotowe by zostać "prawdziwymi uczniami".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonał Dyrektor  kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności naszej szkoły. Na pamiątkę tego momentu otrzymali szkolne legitymacje.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek i niespodzianki  przygotowane przez rodziców.