• Bezpieczny Internet oknem na świat: zachowaj czujność w sieci.

• 27.10.2022 19:46
      • Już wakacje. To wyjątkowy czas, spędzany często poza domem. Planując letni wypoczynek trzeba pamiętać, że nasze urządzenia muszą być  odpowiednio zabezpieczone przed wirusami i innymi zagrożeniami. Jak zachować bezpieczeństwo w internecie w podróży? Jak bezpiecznie łączyć się z publiczną siecią Wi-Fi za pomocą smartfona?  Wiele zasad bezpieczeństwa w sieci jest uniwersalnych.

• Jedną z cennych praktyk jest korzystanie na swoich urządzeniach ze sprawdzonego oprogramowania, które będzie chronić nasze dane i tożsamość w sieci nie tylko podczas wakacji.

Wiele antywirusów posiada moduł wykrywający linki służące do wyłudzania danych. Nadal są to jednak narzędzia, którym powinno się pomagać odpowiednią higieną zachowania w Internecie.

W każdej sytuacji należy zachować ostrożność i rozwagę, aby zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą ataku hakerskiego.

Temat bezpieczeństwa w sieci przywoływany był przez cały rok w SP1 w trakcie różnych lekcji i w wielu działaniach profilaktycznych.

Uczniowie poprzez  praktyczne działania i udział w warsztatach uczyli się o bezpiecznym dostępie  do zasobów internetowych, o bezpieczeństwie online i pozytywnym korzystaniu z sieci.

W nawiązaniu do tematyki  bezpiecznego Internetu, na lekcjach plastyki i kółku plastycznym wskazano na różne treści pojawiające się w Internecie, na plusy i minusy Internetu, na mądre korzystanie  z jego zasobów.

Gotowe prace  razem z informacjami z zakresu profilaktyki we współpracy z pedagogami i psychologiem szkoły  zostały wyeksponowane w głównym holu przed wejściem do szkoły.

Dzieci włączyły się również  w  drugą edycję konkursu plastycznego: Bezpieczny Internet oknem na świat”, organizowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z Wojewódzkim Zespołem do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

W gronie tegorocznych laureatów  konkursu jest nasz wyróżniony uczeń, Damian Oczko z klasy 7b, który został zaproszony  w dniu 27. 05. 2022r. na  uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Swoje podziękowania i gratulacje przekazał laureatom gospodarz uroczystości wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Serdeczne gratulacje  dla naszego laureata!

Opiekun konkursu: Agnieszka Pankowska