• List z zamku Windsor

• 27.10.2022 19:51
      • Uczniowie klasy 5 b Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach, pod opieką swojej nauczycielki - Beaty Kunickiej-Malarz, język angielski w nowym roku szkolnym rozpoczęli od ważnego wydarzenia - napisania listu, którego adresatem był nie kto inny, jak sama królowa Wielkiej Brytanii -Elżbieta II.

• Ambitni uczniowie starannie opisali z jakimi nadziejami rozpoczynają nowy rok szkolny.
        Przyznali, że bardzo chcą uczyć się języka angielskiego oraz poznawać kulturę i tradycję rodziny królewskiej. Do listu dołączyli przepiękne obrazki, które samodzielnie wykonali.
        Były to: Szkoła Podstawowa nr 1 do której uczęszczają z radością, Park Dworski w Kozach i cudownie kolorowe wówczas góry, które, jak sami przyznali, podziwiają przez okna swoich klas.
        Uczniowie nie kryli zaskoczenia gdy po kilku tygodniach nauczycielka przyniosła na lekcję opieczętowaną kopertę, prosto z zamku Windsor w Wielkiej Brytanii.
        Królowa była zachwycona ich pracą! Wiemy to z listu, który w jej imieniu napisała Dama Dworu - Jennifer Gordon Lennox.
        Radość uczniów z otrzymanej korespondencji, sprawiła, że jak sami przyznali, z jeszcze większą motywacją pragną uczyć się języka angielskiego!