SK "GRONICZKI"
Polica, 20.06.2026 r.
- 21.06.2026 20:15
- Ostatnia wycieczka „Groniczków” w roku szkolnym 2025/2026 – Polica zdobyta!
W sobotę, 20 czerwca 2026 r., członkowie „Groniczek” wyruszyli na ostatnią w tym roku szkolnym górską wyprawę. Celem naszej wycieczki była Polica (1369 m n.p.m.), jeden z najwyższych szczytów Beskidu Żywieckiego.
Z Przełęczy Krowiarki, czerwonym szlakiem wyruszyliśmy w kierunku obranego na ten dzień celu. Pogoda od samego rana sprzyjała wędrówce. W dobrych humorach przemierzaliśmy leśne ścieżki, podziwiając piękne beskidzkie krajobrazy. Trasa wymagała nieco wysiłku, jednak wszyscy uczestnicy dzielnie pokonywali kolejne kilometry, wspierając się nawzajem i ciesząc wspólnie spędzonym czasem.
Jak zawsze podczas naszych wycieczek nie zabrakło okazji do zdobywania nowej wiedzy, którą przekazywał towarzyszący nam przewodnik Szymon Baron.
Szczególnie interesującym punktem wycieczki była wizyta przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej z 1969 roku. Poznaliśmy okoliczności tego tragicznego wydarzenia oraz znaczenie miejsca pamięci znajdującego się na stokach Policy. Była to cenna lekcja historii i okazja do chwili refleksji.
Na szczycie czekało nas jednak jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia swoje urodziny obchodziła Magda. Jej rodzice wraz z bratem przygotowali dla niej niezwykłą niespodziankę. Specjalnie dotarli na Policę z ciestem urodzinowym, czym całkowicie zaskoczyli jubilatkę. Wspólne odśpiewanie „Sto lat”, życzenia składane w górskiej scenerii oraz słodki poczęstunek sprawiły, że ten moment na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Radość i wzruszenie Magdy udzieliły się całej grupie.
Po odpoczynku w schronisku na Hali Krupowej, pamiątkowych zdjęciach i podziwianiu panoramy okolicznych szczytów rozpoczęliśmy drogę powrotną, czarnym szlakiem w kierunku Sidziny Wielkiej Polany. Wędrówka przebiegała w doskonałej atmosferze, pełnej rozmów, śmiechu i wspomnień z całego roku działalności koła.
Wycieczka na Policę była pięknym zwieńczeniem roku szkolnego 2025/2026. Połączyła aktywny wypoczynek, poznawanie przyrody i historii regionu oraz wspólne świętowanie urodzin naszej koleżanki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kolejny rok górskich przygód, a rodzicom i bratu Magdy za przygotowanie wyjątkowej niespodzianki.
Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy „Groniczków”.
KP
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły