• Hrobacza Łąka, 11.11.2022 r.

• 01.02.2023 08:50
      • "WĘDROWANIE Z SKKT" - tym razem wycieczkę opisują dwie uczennice, które są laureatkami konkursu na relację z wycieczki. Gratulujemy i zachęcamy do lektury!
      • Naszą górską wycieczkę rozpoczęliśmy od zbiórki na dworcu PKP w Kozach. Wszyscy zwarci i gotowi, w biało-czerwonych barwach oczekiwali na start. Wreszcie uśmiechnięci ruszyliśmy w drogę. Trasa prowadziła ul. Dworcową, Kościelną i Beskidzką, aż pod Panienkę, gdzie odbył się pierwszy postój. Wtedy dowiedzieliśmy się, że jest to nasze 10. biało-czerwone wędrowanie. Po chwili ruszyliśmy w dalszą drogę, maszerując pod sporą górkę doszliśmy żwawym krokiem do Kamieniołomu, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie zielonego szlaku. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i oczywiście hymn narodowy. Nie zabrakło także biało-czerwonych flag. Idąc kawałek dalej, na chwilę zatrzymaliśmy się, by zrobić pamiątkowe, grupowe, biało-czerwone zdjęcie. Specjalnie dla nas zaświeciło nawet słońce. Następnie pokonaliśmy strome podejście, które było najbardziej wyczerpujące z całej wyprawy. Po pokonaniu kolejnego etapu naszej wędrówki odbył się półgodzinny postój po męczącej trasie.
        Do dalszej drogi zmotywowała nas myśl, iż połowa trasy była już za nami. Bez narzekania poszliśmy prosto na szczyt. Gdy dotarliśmy na miejsce, przyszedł czas zasłużonego odpoczynku. Wszyscy rozłożyliśmy koce i karimaty, by rozpocząć nasze górskie plażowanie. Po chwili odpoczynku, gdy trochę zgłodnieliśmy, rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek, chleba i ulubionych pianek.
        Po dłuższej chwili ruszyliśmy w drogę powrotną. Przy kapliczce odbył się mini konkurs wiedzy o górach. Pytania typu: ile m.n.p.m leży Hrobacza Łąka, w jakim regionie leży Hrobacza Łąka, które to było wędrowanie, nie sprawiły nam kłopotu. Trasa powrotna minęła nam szybko i sprawnie. W koziańskim parku, pod platanem czekali na nas rodzice.
        Warto było świętować odzyskanie niepodległości w górach.
        Warto było razem spędzić czas.
        Warto było wędrować z Groniczkami.

Milena Kasiuba, klasa 5a

W piątek 11 listopada 2022r. , w święto Niepodległości, wraz ze szkolnym kółkiem GRONICZKI udaliśmy się na BIŁO-CZERWONE wędrowanie. W związku z bardzo ważnym dla nas Polaków świętem, wszyscy uczestnicy wycieczki mieli ze sobą gadżety w barwach narodowych.
        Wędrówkę rozpoczęliśmy o godzinie 9:30 przed dworcem PKP w Kozach. O godzinie 10:30 w okolicach kaplicy U Panienki, rozwinęliśmy zieloną szarfę z kokardą i oficjalnie otwarliśmy zielony szlak. Po drodze na szczyt, odwiedziliśmy nasz koziański Kamieniołom, w którym odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie zielonym szlakiem udaliśmy się na Hrobaczą Łąkę. Wraz z opiekunami umilaliśmy sobie czas, śpiewając Pieśni Patriotyczne. Przed południem dotarliśmy pod Krzyż na Hrobaczej Łące. Na specjalnym podeście podziwialiśmy przepiękny widok oraz robiliśmy sobie zdjęcia. Obok schroniska, w specjalnie wyznaczonym miejscu, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Był to czas, na dłuższy odpoczynek. Niestety nadszedł czas na powrót do domu. Tym razem wybraliśmy żółty szlak, a podczas drogi powrotnej Pani Sylwia i Pani Kasia zorganizowały nam mały quiz. Wycieczka zakończyła się w centrum Kóz, a dokładnie w parku pod platanem.
        Wycieczkę należy zdecydowanie zaliczyć do udanych. Słońce i piękna pogoda sprawiła, że bardzo miło i przyjemnie spędziliśmy czas. Atmosfera wprawiła wszystkich w doskonały humor. Po mimo zmęczenia byliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, że kolejny raz osiągnęliśmy nasz cel zdobycia szczytu. Tym razem był to niewielki szczyt, o wysokości 828 m n.p.m.

Wiktoria Tambor, klasa 5a