• Wielcy malarze i ich dzieła.

• 13.02.2024 21:25
      • Przed feriami zakończył się cykl spotkań „Kto to? Co to? Wielcy malarze i ich dzieła”.
      • W zajęciach brało udział 6 uczniów.  Sztuka w kontekście malarstwa, czy rysunku nie musi być trudna ani nudna. Uczniowie poznawali nazwiska malarzy oraz tytuły ich dziel, odbywało się to poprzez gry memory, układanie puzzli, oglądanie bajek edukacyjnych poświęconych wybranym artystom. Po każdej części zabawowej następowała część praktyczna. W trakcie zajęć uczniowie   wykorzystywali farby, pastele, kredki, flamastry, bibuły, kolorowe kartki papieru, dzięki którym   tworzyły samodzielną interpretację wskazanego obrazu a także korzystali z  przygotowanych dla nich kolorowanek przedstawiających omawiane dzieło malarskie. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom biorącym udział w zajęciach za zaangażowanie, pilność, miłą atmosferę.
        Katarzyna Szypuła