• „Wszystkie rodzinki łączy piknik jedynki!”

• 05.06.2023 21:48
      • Pierwsza sobota czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 upłynęła w atmosferze radości i fantastycznej zabawy. A wszystko za sprawą kolejnej edycji Pikniku Szkolnego. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów imprezy przyciągnęły tłum dzieci oraz całe rodziny.
      • Wszyscy goście mogli uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach, między innymi  w turnieju szachowym oraz zawodach sportowych na wesoło.  Uczniowie prezentowali swoje umiejętności artystyczne na scenie głównej podczas pokazu talentów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty modelarskie, techniczne, sztuka decoupage czy eksperymenty chemiczne. Nie lada atrakcję dla najmłodszych tworzyły stoiska, na których można było malować figurki z gipsu oraz tworzyć obrazy na drewnie i kamieniach. Nie zabrakło również jakże ważnych zajęć dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Uroczystość wzbogacały wystawy plastyczne, przyrodnicze, sala zabaw dla najmłodszych, kącik klocków LEGO, spotkanie z książką, „bańkomania”, warsztaty balonowe i wiele innych niespodzianek.  Na uczestników wydarzenia czekały dania z grilla, kram z oscypkami, wata cukrowa oraz kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami. Dzięki uprzejmości i wsparciu sponsorów w trakcie pikniku odbywał się również kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele edukacyjne szkoły.  Każdy, kto zdecydował się na zakup, mógł wziąć udział w konkursie na hasło promujące „Piknik z Jedynką” i zdobyć wartościowe nagrody. I tak, jednym z laureatów słownych potyczek została zamieszczona w tytule myśl: „Wszystkie rodzinki łączy piknik jedynki!”

Kolejny raz dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zintegrować społeczność szkolną i lokalną. Serdecznie dziękujemy zatem rodzicom, nauczycielom, uczniom, wszystkim przybyłym oraz sponsorom. Do zobaczenia za rok!