• Wycieczka do Inwałdu

• 17.06.2022 21:19
      • Klasy IV a i IV c udały się w środę 15 czerwca 2022 roku na wycieczkę klasową do Parku Miniatur w Inwałdzie.
      • Bardzo ciekawy i atrakcyjny program obejmował zwiedzanie parku z przewodnikiem, który interesująco opowiadał o miniaturach słynnych budowli z całego świata. Były to m.in. Akropol, Statua Wolności, Bazylika św. Marka z Wenecji, rzymskie Koloseum, plac i bazylika św. Piotra w Watykanie, paryska wieża Eiffla czy fragment Muru Chińskiego. Wśród miniatur budowli z naszego kraju rozpoznać było można zamek na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie a nawet zamek książąt Sułkowskich z Bielska-Białej. Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się inne atrakcje. Szczególne emocje wzbudzała wizyta w pałacu strachów, gdzie można się było natknąć na przeróżne mumie, zombie, krokodyle i tym podobne straszydła. Podobno rekordziści odwiedzili ten przybytek osiem razy! Nie mniej emocji można było przeżyć w labiryncie, na karuzelach, diabelskim młynie, huśtającej się łódce czy jeżdżąc samochodzikami elektrycznymi. Kolejnym punktem programu była wizyta w Warowni, gdzie odtworzono średniowieczny zamek oraz średniowieczną osadę. W skalnej pieczarze pod warownią zamieszkał nawet straszliwy smok, który groźnie błyskał ślepiami i ział ogniem. Przy bliższym poznaniu okazał się jednak całkiem niegroźny, a nawet śpiewał piosenki. Ostatnim punktem programu był udział uczniów w warsztatach. Klasa IV a lepiła w glinie, zaś IV c wytwarzała świece, przy okazji dowiadując się wiele o życiu ludzi w dawnych czasach.
        S.Cz.-P.