• "Semper Melior" 2022

• 27.10.2022 19:50
      • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali z rąk wójta Gminy Kozy – Pana Jacka Kalińskiego wyróżnienia „Semper Melior – zawsze lepszy”.

• Wśród wyróżnionych znaleźli się Agata Olearczyk, uczennica klasy 8e. Agata doceniona została w kategorii Kultura i Sztuka za zaangażowanie się w działania koła teatralnego, udział w różnorodnych konkursach organizowanych w szkole i poza szkołą (konkursy przedmiotowe, plastyczne, literackie, biblijne), pracę na rzecz innych osób.

Jakub Rzepecki i Borys Jagosz otrzymali wyróżnienia w kategorii Pasja.

Kuba w roku 2021 osiągnął bardzo dużo sukcesów: wraz z swoją grupą taneczną zdobył I miejsce na turnieju tańca Beskidzkiego Tańca w Żywcu, wyróżnienie III stopnia w turnieju Revolution of Dance. W tym samym roku rozpoczął swoją karierę solową, która przyniosła mu wiele wyróżnień I i III stopnia (w konkursach stacjonarnych i on-line), wystąpił w programie You Can Dance- Nowa Generacja (https://vod.tvp.pl/website/you-can-dance-nowa-generacja,54272186). Jego przygoda z programem trwała przez 6 miesięcy, niejednokrotnie niosła za sobą wiele wylanych łez, jak i kropel potu podczas codziennych, wielogodzinnych treningów. Mimo iż Kuba musiał mierzyć się z coraz większym zmęczeniem, kontuzjami i narastającą rywalizacją, to przez cały czas nie tracił pogody ducha, pozytywnego nastawienia i dużych chęci do rozwijania swoich możliwości. Jego droga w programie zakończyła się tuż przed wielkim finałem, ale jak powiedział sam Agustin Egurrola Kuby - droga była najcięższa i pomimo tego zawsze walczył do samego końca, dając wiele wzruszeń oraz scenicznych emocji. Kuba nie osiadł na laurach, dalej rozwija się tanecznie spełniając swoje marzenia.  Jego wkład i zaangażowanie w prace nad sobą zostały dodatkowo docenione przez Pana Wójta i to właśnie Jakub otrzymał dodatkowe wyróżnienie na tle innych osób nominowanych w jego kategorii.

Borys Jagosz jest uczniem klasy czwartej. Od 3 roku życia trenuje piłkę nożną, która jest jego największą pasją. W turniejach, w których bierze udział razem z całą drużyną UKS Kozy, wielokrotnie zdobywał indywidualne wyróżnienia. W 2021r. były to:

- najlepszy strzelec rzutów wolnych (LKS Czaniec CUP),

- najlepszy zawodnik drużyny (Memoriał im. Grzegorza Szypuły),

- król strzelców (Liga Podokręgu),

- najlepszy zawodnik turnieju (Turniej noworoczny CSWUKS),

- król strzelców (RedBox Liga Katowice),
        - najlepszy zawodnik turnieju (Puchar Starosty Bielskiego),
        - najlepszy zawodnik drużyny (Turniej Mikołajkowy).

Ponadto reprezentuje szkołę w różnorodnych zawodach sportowych.
        Warto podkreślić, że piłka nożna nie jest jedyną pasją Borysa. Od 3 lat regularnie uczęszcza na zajęcia breakdance oraz hip-hopu. Jeździ na nartach oraz snowboardzie. W sezonie letnim z powodzeniem próbuje swoich sił w ekstremalnych zjazdach rowerowych downhill na górskich ścieżkach.

Borys poświęca dużo czasu na rozwój swoich pasji, w tygodniu ma 2-3 jednostki treningowe z piłki nożnej w UKS Kozy, raz w tygodniu trening motoryczny, raz w tygodniu hip-hop oraz raz w tygodniu breakdance.

W kategorii Człowiek wyróżnienie otrzymała Weronika Kania. Uczennicę klasy 5a cechuje wrażliwość na cierpienie innych. Od 6 miesiąca życia jest członkiem Stowarzyszenia „Wielkie Serce”, w którym bierze aktywny udział w projektach, zajęciach oraz turnusach (https://youtu.be/BSWs5tyP_Tk). Startowała w charytatywnym biegu Mikołajkowym dla dzieci. Od września 2021 angażuje się w zespole „ Dwuznak” w Hałcnowie, występując na scenie MDK Hałcnów.

J. Lapczyk

A. Pankowska