• Przerwa na czytanie

• 07.11.2023 09:36
      • Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
      • Dołącz do akcji

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W naszej szkole akcja odbędzie się 27 października (piątek). Zachęcamy uczniów i nauczycieli do zabrania w tym dniu ulubionej książki  z domu lub wypożyczenia ciekawej książki w bibliotece.               Szczegółowe informacje na temat akcji będzie można uzyskać u przewodniczących klas.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE :

1. Akcja odbędzie się 27 października (piętek).

2.  Zachęcamy  do ciekawego przebrania – ulubiony bohater książkowy.

3. Na przerwie czytamy fragment książki prywatnej lub wypożyczonej
        w bibliotece.

4. Organizujemy strefy czytania  na korytarzu szkolnym, w klasach, w czytelni.