• Zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozach

• 24.02.2017 11:41
        W poniedziałek, 20 lutego, grupa stałych czytelników szkolnej biblioteki - uczniów klasy 5b, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach.

• Pani Katarzyna Kiszka w ciekawy sposób zapoznała dzieci z historią książki ​od powstania pisma i wynalezienia druku, do czasów współczesnych. Dzieci poznały wiele faktów na temat zabytków piśmiennictwa, rozwiązywały zagadki i miały okazję rozszyfrować wiadomości zapisane hieroglifami. Uczniowie zobaczyli też skarby biblioteczne – książkę najmniejszą i największą. Wizyta zakończyła się odwiedzinami w Izbie Historycznej, gdzie znajdują się zabytki piśmiennictwa – najstarsze książki w naszej miejscowości.  Dzieciom bardzo podobały się zajęcia w bibliotece i chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami ze spotkania.