• Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

• 09.03.2020 13:44
      • Rok szkolny 19/20
        W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki stało się tradycją. Zazwyczaj odbywa się ono na początku II półrocza, kiedy uczniowie znają już cały alfabet, potrafią czytać, zaczynają kształtować i rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

•      Specjalnie na tę okazję uczniowie klas 8  przygotowali przedstawienie ”Nasi baśniowi przyjaciele" wprowadzające najmłodszych w magiczny świat postaci książkowych. Pierwszoklasiści zapoznali się
        z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem wypożyczalni i czytelni. Uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nasi nowi czytelnicy chętnie wybrali i wypożyczyli  interesujące ich lektury.