• Zuchy w szkole

• 11.02.2018 18:11

• W naszej szkole od 2004 roku swoją działalność prowadzi Gromada Zuchowa „Wesoła Gromada”.

Mogą do niej należeć chętne dzieci z klas I-III. Spotykamy się raz w tygodniu na zbiórkach w szkole, w czasie których poznajemy i tworzymy obrzędowość gromady, zapoznajemy się z Prawem Zucha, zdobywamy indywidualne i zbiorowe sprawności. Świetnie bawimy się słuchając gawęd, przygotowując zuchowe teatrzyki, biorąc udział w zwiadach, przygotowując różne majsterki. Oprócz zbiórek w szkole włączamy się w uroczystości, np.: 1 i 11 listopada, Dożynki Gminne, Wigilia Harcerskich Pokoleń. Zuchy mają możliwość spędzenia tygodnia ferii na zuchowych zimowankach, spędzenia nocy w szkole. Cieszymy się, że od lat działalność naszej gromady cieszy się dużym zainteresowaniem.

Z zuchowym pozdrowieniem

CZUJ :)