• Spotkania czytelnicze

• 29.02.2024 10:03
      • "Wnuczka antykwariusza" -  Justyna Bednarek.
      •     Biblioteka szkolna w lutym zaprosiła uczniów klas I na spotkania czytelnicze. Scenariusz spotkań powstał  w oparciu o tekst książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów. W związku ze zbliżającymi się urodzinami  wnuczki,  dziadek Witek przygotowuje niespodziankę. Są  to stare puszki po herbacie. W puszkach znajdują się przedmioty, które stają się zaczątkiem do snucia pięknych rodzinnych opowieści, wspomnień.
           Uczniowie w czasie spotkania  mieli możliwość zobaczyć prezentację dotyczącą życia
        i twórczości autorki. Zaprezentowano książki Justyny Bednarek dostępne w szkolnej bibliotece. Pierwszoklasiści zapoznali  się z fragmentem książki „Wnuczka antykwariusza”. Układali puzzle sylabowe, odgadując  i wyjaśniając słowa takie jak: antykwariat, kapsuła czasu, kolekcjoner. W zabawie „Podaj piłkę” dzielili się swoimi przemyśleniami – Co lubią robić w wolnym czasie?
           Na zakończenie zajęć każdy pierwszoklasista  z życzeniami ciekawej i przyjemnej lektury otrzymał w ramach  kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki egzemplarz książki „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek.

@NPRCz2.0

@MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego