• Świąteczna magia w klasycznych utworach literatury dziecięcej - konkurs czytelniczy

• 23.11.2023 20:49
      • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym adresowanym do najmłodszych czytelników, uczniów klas I - III, pt.,, Świąteczna magia w klasycznych utworach literatury dziecięcej".

• KpKonkurs polega na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące treści trzech wybranych utworów literackich:

1. "Dziewczynka z zapałkami” autor H. Ch. Andersen

2. "Opowiadania z Doliny Muminków", autor T. Jansson, rozdział pt. "Choinka",

3. "Dzieci z Bullerbyn", autor A. Lindgren, rozdział pt."Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę".

Przez trzy kolejne poniedziałki – 27 listopada, 4 i 11 grudnia - na stronie internetowej biblioteki szkolnej lub w bibliotece, udostępniony będzie do pobrania test, zawierający pytania dotyczące treści jednego (co tydzień innego) z wymienionych utworów literatury dziecięcej. Zadaniem uczestnika konkursu będzie przeczytać wymienione utwory, prawidłowo rozwiązać       3 testy oraz dostarczyć arkusze z odpowiedziami do biblioteki szkolnej.

Na odpowiedzi czekamy do 18 grudnia 2023 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia.

@NPRCz2.0 @MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego @MinisterstwoEdukacjiNauki