• Przerwa na czytanie w naszej szkole

• 07.11.2023 20:47
      • Krótko o przebiegu akcji

•       27 października 2023 r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
               W tym dniu na przerwach międzylekcyjnych  zabieraliśmy ze sobą książkę, którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej lub przynieśliśmy z domu, a potem siadaliśmy wygodnie na korytarzu lub w sali lekcyjnej i przez całą przerwę czytaliśmy. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich nauczycieli bądź czytali sami. Z okazji tego niecodziennego wydarzenia chętni uczniowie przebrali się za postacie z ulubionych książek.
              Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację
        i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu!