• XX - lecie naszej gromady zuchowej

• 11.02.2024 20:01
      • Już 20 LAT za nami ....

15 stycznia zuchy ze swoimi druhnami zaprosiły rodziców, przedstawicieli gminy, hufca i szkoły na zuchowe jasełka połączone z obchodami XX-lecia działalności gromady.

• Podczas wystąpień zaproszonych gości między innymi komendant Hufca Beskidzkiego zwrócił uwagę, że nie ma i nie było drugiej takiej gromady i drużyny, która przez tyle lat prowadzona jest niezmiennie przez te same osoby i cieszy się tak olbrzymim zainteresowaniem. Miłe słowa uznania skierował również wójt, przewodniczący rady gminy, dyrektor szkoły, drużynowi harcerzy oraz przedstawiciel rodziców. Wszystkie te osoby podkreślały, że bycie w gromadzie rozwija umiejętności społeczne, kreatywność, samodzielność, poszanowanie innych oraz skupia się na wartościach takich jak: przyjaźń, uczciwość, odpowiedzialność, otwartość na świat i gotowość niesienia pomocy innym. Na spotkaniu nie zabrakło osoby od której wszystko się zaczęło, czyli druhny Ali Jurzak, która uświetniła nasze obchody jubileuszowym tortem z fajerwerkami. Spotkanie zakończył krąg przyjaźni zawiązany przez wszystkich uczestników spotkania.

Z głębi serca chciałybyśmy wyrazić swoje najszczersze podziękowania za niezwykłe 20 lat istnienia naszej gromady. To niezwykła podróż, pełna radości, przygód i wzajemnej nauki. Dziękujemy wszystkim obecnym i byłym zuchom za Waszą ciekawość, entuzjazm oraz za każdy uśmiech, który sprawił, że nasze spotkania były wyjątkowe. Dziękujemy również Rodzicom i Opiekunom za wsparcie, zaufanie i zaangażowanie w rozwój naszej zuchowej społeczności. W ciągu tych 20 lat nie tylko uczestniczyliśmy w zuchowych zajęciach, ale także razem dobrze się bawiliśmy. Wasza energia podczas wspólnych zabaw sprawiła, że każde spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale i pełne śmiechu oraz pozytywnej atmosfery. Nasza przygoda trwa nadal, a każdy kolejny dzień to okazja do dalszego wzrastania, dzielenia się harcerskim duchem i oczywiście, do dobrej zabawy. Razem tworzymy niezapomniane chwile i świętujemy 20 lat pełnych pasji, zaangażowania, wspólnego budowania harcerskiej przygody i dobrej zabawy. Dziękujemy, że jesteście częścią tej niezwykłej społeczności zuchowej!

Z harcerskim pozdrowieniem,

pwd Agata Obajtek , pwd Beata Byrska