• Spotkanie autorskie z panią Marceliną Dudaczyk

• 05.06.2024 09:55
      • Ziołowe opowieści. O tym jak koziołek lekarski zaprowadził kózki do lekarki i co z tego wynikło.
      •    Szóstego czerwca mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece szkolnej panią Marcelinę Dudaczyk, autorkę książki „Ziołowe opowieści. O tym jak koziołek lekarski zaprowadził kózki do zielarki i co z tego wynikło” . Pani Marcelina,  z wykształcenia farmaceuta, od lat dziecięcych interesuje  się przyrodą i właściwościami leczniczymi roślin. Opowiedziała o swoich zainteresowaniach, pokazała pierwszy własnoręcznie wykonany zielnik, przeczytała fragmenty swojej książki, zaprezentowała niezbędny ekwipunek młodego przyrodnika w czasie wyprawy do lasu, na łąkę. Dzieci z zainteresowaniem słuchały  opowieści pani Marceliny, zadawały pytania dotyczące ziół i ich właściwości. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z panią Marceliną, która zdradziła nam, że niebawem ukaże się jej następna książka.

• pl. Ks. K. Kochaja 1
        43 - 340 Kozy