• Regulamin wypożyczalni

1. Ze zbioru biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
        2. Wypożyczalnia udostępnia zbiory od połowy września do końca maja.
          Z początkiem czerwca każdego roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki muszą zostać zwrócone do biblioteki.
        3. Do wypożyczalni wchodzi się bez okryć, teczek, toreb itp. oraz bez jedzenia.
        4. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie i rozmawiać tylko cicho.
        5. Czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone książki. Za książki zniszczone lub zagubione czytelnik jest zobowiązany oddać takie same lub inne o wartości wskazanej przez bibliotekarza.
        6. Książki można wypożyczać tylko na kartę ze swoim nazwiskiem i nie wolno ich przekazywać innym osobom.
        7. Jednorazowo w klasach I – III można wypożyczać jedną książkę na okres dwóch tygodni, w klasach IV – VI można wypożyczać dwie książki na okres jednego miesiąca. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą bibliotekarza, można wypożyczyć większą ilość książek. Nie ogranicza się ilości wypożyczonych książek uczniom przygotowującym się do olimpiad i konkursów przedmiotowych.
        8. Wypożyczone książki należy szanować.