• Galeria zdjęć z zajęć świetlicowych:

• ZAJĘCIA CZYTELNICZE
            Codziennie w naszej świetlicy w godz. od 1115 do 1200, odbywają się zajęcia czytelnicze. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z wybranymi utworami literatury dziecięcej, wzbogacanie  słownictwa, kształtowanie wrażliwości,  rozwijanie wyobraźni i pasji czytania. Dzieci z zainteresowaniem słuchają opowieści o zabawnych i nieoczekiwanych losach czworonożnych bohaterów:  Figi, Mgiełki, Czarusia, Wąsika, Rubiego, Kory i Oskara. Mają okazję spędzić wspólne chwile z parą niesfornych bliźniaków – Kubą i Bubą, przeżywać szkolne perypetie Hani Humorek oraz pouczające przygody sympatycznej Martynki. Poznają również utwory należące do klasyki literatury dziecięcej, jak np. wiersze Jana Brzechwy oraz najsłynniejsze polskie i europejskie legendy. Wszystkie te oraz inne, barwnie i ciekawie napisane książki wzruszają, bawią i wychowują, a także sprawiają, że dzieci z niecierpliwością oczekują na kolejne przygody swych ulubionych książkowych bohaterów.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne to stały punkt naszego tygodniowego planu zajęć w świetlicy. Podczas nich dzieci poznają różnego rodzaju techniki plastyczne. Rysujemy, malujemy (nie tylko pędzlem), wyklejamy i tworzymy grupowe plakaty. Wykorzystujemy różne techniki, takie jak: collage, decoupage oraz wiele, wiele innych. Nasze prace prezentujemy na gazetkach w sali świetlicy szkolnej, żeby wszyscy odwiedzający mogli podziwiać nasze dzieła.

• ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

W każdą środę odbywają się są zajęcia profilaktyczno-wychowawcze oparte na cyklu zatytułowanym "Opowiastki familijne". Jest to zbiór wybranych opowiadań w formie audiobooka, co pozwala rozwijać dziecięcą wyobraźnię i ćwiczyć koncentrację. Każde opowiadanie porusza ważne zagadnienie społeczne, wychowawcze, które stanowi wstęp do zajęć i dyskusji. Cykl ten pomaga dzieciom zrozumieć i rozwiązywać różnorodne problemy, a także wskazuje właściwe wzory postępowania. Na zakończenie zajęć dzieci często obrazują swoje odczucia w formie plastycznej.

• ZAJĘCIA TECHNICZNE

Podczas zajęć technicznych dzieci doskonalą swoje zdolności manualne oraz zmysł artystyczny. Wykorzystujemy technikę origami, papieroplastykę, lepimy z plasteliny i innych mas plastycznych, a także wykonujemy różnorodne prace przestrzenne. Dzieci bardzo lubią te zajęcia i chętnie się w nie angażują, a efekty ich pracy można podziwiać na wystawach w sali świetlicy szkolnej.

• ZAJĘCIA RUCHOWO-TANECZNE

Głównym celem zajęć jest ”rozruszanie” naszych wychowanków oraz uwrażliwienie na specyficzny rodzaj ruchu, jakim jest taniec. Wykonujemy więc ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie, dbamy o rytmiczność ruchu, a przede wszystkim dobrze się bawimy. Bardzo lubimy różnego rodzaju zabawy muzyczno - ruchowe. Od czasu do czasu nasze zajęcia kończymy pokazem dla szerszej widowni.