• Regulamin świetlicy

1. Przychodząc do świetlicy szkolnej zgłaszamy się do wychowawcy.
          2. Informujemy wychowawcę o każdorazowym wyjściu ze świetlicy.
          3. Nie wychodzimy ze świetlicy bez pozwolenia wychowawcy.
          4. W świetlicy zachowujemy się cicho, nie krzyczymy.
          5. Gdy jedna osoba mówi, uważnie słuchamy i czekamy, aż skończy swoją wypowiedź.
          6. Wykonujemy polecenia i prośby wychowawców.
          7. Plecaki odkładamy na wyznaczone miejsce.
          8. Zachowujemy się kulturalnie, przestrzegamy form grzecznościowych wobec uczniów, nauczycieli i personelu szkoły.
          9. Zawsze dbamy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa (nie rzucamy przedmiotami, nie biegamy, nie przepychamy się itp.).
          10. Nie przeszkadzamy innym uczniom podczas zajęć, zabaw oraz w czasie przeznaczonym na odrabianie zadań domowych.
          11. Nie oddalamy się od grupy podczas przebywania poza budynkiem szkoły.
          12. Dbamy o czystość i estetykę świetlicy.
          13. Dbamy o kulturę i higienę spożywania posiłków.
          14. Dbamy o wyposażenie świetlicy ( gry, zabawki, klocki itp.) oraz o rzeczy osobiste innych.
          15. Za zniszczone przez uczniów sprzęty stanowiące wyposażenie świetlicy oraz zabawki odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice.
          16. Po skończonych zajęciach, zabawie i posiłkach porządkujemy swoje otoczenie.
          17. O zachowaniu uczniów w świetlicy będą informowani wychowawcy klas i rodzice.