• Krawców Wierch, 7.12.19r.

• 12.02.2020 10:36
      • Ubrani stosownie do pogody, stawiliśmy się wczesnym rankiem 7.12.2019 r. na placu targowym. Autokar wiózł nas do Ujsoł Glinki, a po drodze nasz przewodnik Witold Kubik raczył nas ciekawymi opowieściami dotyczącymi mijanych miejscowości.
        Z Glinki, żółtym szlakiem rozpoczęliśmy dość ostre podejście, szybko zdobywając wysokość. Nikt jednak nie marudził, a uroku wędrówce dodawała piękna, zimowa sceneria i padający śnieg. Po ponad dwóch godzinach dotarliśmy do bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu. W przytulnej sali, przy rozpalonym kominku miło się gawędziło i popijało bardzo słodka czekoladę z bitą śmietaną. Wkrótce jednak w środku sali zostali nieliczni, zaś dzieci korzystały ze świeżego powietrza, organizując bitwy na śniezki, turlanie w sniegu i zimowe zabawy.
        Ok. godz. 13:00 zaczęliśmy schodzić niebieskim szlakiem do Złatnej. Jako że cała naqsza liczna grupa zaopatrzona była tylko w jedno urządzenie do zjeżdżania (tzw. jabłuszko), radzono sobie na różne sposoby. Najpopularniejszym było zjeżdżanie na brzuchu, ewentualnie na tylnych częściach ciała. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że garderoba po wycieczce była w miarę nienaruszona.
        Tak oto Groniczki rozpoczęły sezon zimowy 2019/20.

S.C-P