• Klimczok, 21.04.18r.

• 07.05.2018 08:58
      • Wiosenne sprzątanie szlaków rozpoczęte!  W sobotę 21.04.2018 r. liczna grupa uczniów zrzeszonych w naszym kole turystycznym, rodziców oraz nauczycieli, wyruszyła na wyprawę, będącą częścią dorocznej akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”, organizowanej przez bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

• Tym razem sprzątaliśmy rejon Klimczoka. Nasza grupa wystartowała w Bystrej Śląskiej, skąd zielonym szlakiem wspinaliśmy się mozolnie na Przełęcz Kołowrót i dalej na Siodło pod Klimczokiem. Zbieraniu śmieci (na szczęście nielicznych) towarzyszyły wesołe rozmowy, cieszenie oczu pięknymi widokami i słoneczną pogodą.

Po dotarciu w okolice schroniska PTTK spotkaliśmy kolejne grupy, które sprzątały inne szlaki prowadzące na szczyt. Tradycyjnie już, zakończeniu sprzątania towarzyszyło ognisko integracyjne oraz pieczenie kiełbasek.

Droga powrotna do Bystrej (tym razem szlakiem niebieskim i czerwonym) minęła szybko i w pogodnej atmosferze.

Kolejne sprzątanie w maju…

S.Czauderna- Papiernik