• Wielka Racza, 24.02.18r.

• 24.02.2018 11:02
      • Trzy Szkolne Koła z koziańskich szkół: Groniczki przy SP 1, Halniaki przy SP 2 i SK przy Liceum Ogólnokształcącym, wzięły udział w wycieczce na Wielką Raczę (1236 m n.p.m.) w sobotę 17.02.2018 r. Blisko 80 osób, uczniów, rodziców i nauczycieli, wędrowało w ten piękny, zimowy dzień pod przewodnictwem Martyny Ptaszek, Szymona Barona i Miłosza Zelka.

• Wysiedliśmy z autokarów w Rycerce Kolonii, zaczerpnęliśmy w płuca świeżego, mroźnego powietrza i dziarskim krokiem ruszyliśmy żółtym szlakiem, który łagodnie piął się w górę. Zimowa sceneria zachwycała, słońce wyjrzało zza chmur i marsz stał się prawdziwą przyjemnością. Z każdym metrem roztaczały się wokół coraz piękniejsze widoki a szczęśliwe dzieciaki zaliczały pierwsze próby zjazdów na jabłuszkach.
        Po ponad dwugodzinnej wędrówce osiągnęliśmy szczyt i mogliśmy cieszyć oczy wspaniałą panoramą z Małą Fatrą na pierwszym planie, okolicznymi szczytami Beskidu Żywieckiego i majaczącymi w oddali Tatrami.
        Po krótkiej ceremonii wręczenia legitymacji nowym członkom SK PTT Halniaki, SK PTT przy LO w Kozach i Koła PTT w Kozach dzieci (i dorośli również) zaczęły szaleć na wszystkich możliwych górkach, zjeżdżając na czym się tylko dało i korzystając z fantastycznych warunków śniegowych. Kto się zmęczył lub zgłodniał, mógł odpocząć lub odstać swoje w kolejce w schronisku PTTK na Wielkiej Raczy i posilić się czymś ciepłym.
        Droga powrotna minęła szybko i w doskonałej atmosferze, wśród tarzania się w śniegu i bitw na śnieżki. Po dotarciu w okolice parkingu w Rycerce, Miłosz Zelek ogłosił konkurs na najpiękniejszego bałwanka, zaś zwycięska drużyna otrzymała bon na pizzę.
        Przemoczeni, zarumienieni, zmęczeni śniegowymi szaleństwami ale szczęśliwi, dotarliśmy do Kóz i już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

S.Czauderna- Papiernik