• Mogielica, 18.06.2016r.

• 12.10.2016 09:34
      • Na ostatnią wycieczkę w roku szkolnym 2015/16, "Groniczki" wybrały się na Mogielicę (1170 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Był to wyjazd zorganizowany przez bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, z dofinansowanego przez Powiat Bielski cyklu „Na szczytach Beskidów”.
      • Po przyjechaniu do Jurkowa, pod opieką dwóch przewodników beskidzkich, ruszyliśmy niebieskim szlakiem w stronę Mogielicy. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu widoków oraz malowniczych krajobrazów okolicznych Beskidów.

Po trzech godzinach wędrówki dotarliśmy do celu. Dla chętnych była możliwość wejścia na wieżę widokową, a na polanie poniżej szczytu, uczestnicząca w wycieczce p. Magdalena Więzik ze Starostwa Powiatowego zorganizowała dla młodych adeptów turystyki konkurs wiedzy o Powiecie Bielskim. Jak konkurs, to i nagrody, związane oczywiście z Powiatem.

Po dłuższym odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę, by zielonym szlakiem zejść na Przełęcz Marszałka Rydza-Śmigłego, skąd autokarem powróciliśmy do Kóz.

Do zobaczenia we wrześniu :)

S.Cz.-P.