• Magurka Wilkowicka, 15.06.19r.

• 08.07.2019 07:43
      • Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka rozpoczęła się w trzecią sobotę czerwca roku 2019, na parkingu obok kościoła w małych Kozach.
      • O godzinie 8.50 „Groniczki” zebrały się aby rozpocząć kolejną akcję „Sprzątamy Beskidy z PTT”. Po załatwieniu niezbędnych „formalności” jakimi było rozdanie worków na śmieci, rękawiczek do sprzątania i nowiutkich koszulek, mogliśmy wyruszyć ku kolejnej przygodzie. Naszej wędrówce z pewnością nie sprzyjała  wysoka temperatura… Zwłaszcza przy stromych podejściach. Nie mogło się również obejść bez dopingowania uczestników biegu, którzy towarzyszyli nam przy znacznej części wyjścia pod górkę. Dalszą drogę umilały nam pogawędki i przemiły nastrój.

Wycieńczeni i wymęczeni przez niegodziwe słońce, w końcu mogliśmy ujrzeć cel naszej wycieczki.

Na Magurce spotkaliśmy się z pozostałymi kołami, które także brały udział w akcji sprzątania. Dzieci, jak i część dorosłych beztrosko usiedli w milutkim cieniu, inni smażyli kiełbaski, a reszta dzieciaczków i młodzieży nie odmówiła sobie różnorodnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Mogliśmy być świadkami rozdania dyplomów i gier planszowych różnym osobom, za specjalne zasługi, bądź wygrane konkursy. Nasze szkolne koło również zostało wyróżnione drewnianą statuetką za zaangażowanie się w tegoroczną akcję sprzątania.

Po upragnionym odpoczynku czekało nas zejście na dół. Nie minęło to jednak długo, gdyż przyjemna atmosfera wpłynęła na morale naszej grupki, więc obeszło się bez narzekania na ból nóg czy ciepło. Zakończenie przygody nastąpiło na parkingu pod kościołem, gdzie na uczestników wycieczki czekali stęsknieni rodzice.

Oliffka