• „Lingos dla Szkół” czyli nauka języka angielskiego klasy 6a

• 27.10.2022 19:48
      • W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy 6a mieli możliwość wzięcia udziału w innowacyjnym programie „Nauka słownictwa z aplikacją Lingos”. Program ten był odpowiedzią na  trudności i niechęć w przyswajaniu nowego słownictwa przez uczniów podczas nauki języka angielskiego.

• Szukając nowoczesnego rozwiązania i narzędzia do pracy, które uatrakcyjni im tę naukę, p. Izabela Sobkowska zdecydowała się na wprowadzenie programu jako uzupełnienie „tradycyjnych” lekcji.

W okresie od marca do czerwca uczniowie systematycznie wykonywali innowacyjne lekcje, które były kontynuacją zajęć prowadzonych w klasie.  Odbywały się one z wykorzystaniem bezpłatnej, intuicyjnej aplikacji „Lingos”. Każdy uczeń wykonywał około 10-minutową sesję w formie interaktywnych fiszek wykorzystując przy tym dowolne urządzenie elektroniczne z dostępem do Internetu.

Program ten miał na celu zaangażować uczniów do nauki słownictwa z języka angielskiego w kontekście i z wymową. Uatrakcyjnił naukę języka obcego poprzez nowoczesne wykorzystanie narzędzia TIK. Ponadto,  zachęcił i zmotywował uczniów do systematycznej pracy oraz pomógł w rozwijaniu kompetencji samodzielnego uczenia się. Co więcej, nauka poprzez zabawę i elementy grywalizacji, podczas której uczniowie podejmowali wyzwania, zdobywali punkty i odznaki były dodatkową motywacją do regularnej pracy.

Na zakończenie programu każdy z uczniów otrzymał „Certyfikat Pilnego Ucznia”, a nasza szkoła certyfikat za udział w programie.