• Bendoszka, 05.03.2022 r.

• 10.05.2022 19:11
      • W sobotę 5.03.2022 r. Groniczki znów wędrowały. Po krótkim przestoju, spowodowanym koronawirusem, wybraliśmy się w Beskid Żywiecki. Spora grupa uczniów, nauczycieli i rodziców (ok. 50 osób) pod przewodnictwem Łukasza Kudelskiego, wyruszyła autokarem z placu targowego w Kozach do Rycerki Kolonii.
      • Stamtąd, zielonym szlakiem wspinaliśmy się łagodnie w kierunku Bendoszki Wielkiej (1144 m n.p.m.). Zimowa aura nikogo nie zaskoczyła, ale za to bardzo wszystkich cieszyła. Po dotarciu na szczyt i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia pod Krzyżem Jubileuszowym, rozpoczęły się zjazdy i ślizgi w kierunku schroniska. Dzieci były dobrze przygotowane i zjeżdżały na jabłuszkach, co sprawiało im ogromną frajdę. W schronisku można było się posilić, ogrzać i odpocząć albo pobaraszkować na śniegu na malowniczej przełęczy Przegibek. Każdy spędzał tu czas tak, jak lubił.

Zejście – a raczej zjazd - do Rycerki Kolonii, przebiegło szybko i sprawnie. Mniej lub bardziej przemoczeni i zmęczeni, ale szczęśliwi, dotarliśmy do autokaru i bezpiecznie wróciliśmy do Kóz.

Niecierpliwie czekamy na kolejną wyprawę!

S.Cz.-P.