• Hrobacza Łąka, 11.11.17r.

• 12.11.2017 22:42
      • „Legiony to żołnierska nuta, Legiony to straceńców los! Legiony to żołnierska buta, Legiony to ofiarny stos (…)”. 11-go listopada słowami najpopularniejszej pieśni legionowej rozpoczęliśmy tegoroczne biało- czerwone wędrowanie.
      • SK „Groniczki” z SP1 oraz SK „Halniaki” z SP2 w Kozach wraz z opiekunami i rodzicami, członkowie PTT Oddział w Bielsku- Białej oraz członkowie Koła PTT w Kozach stawili się w umówionym miejscu (szlaban na końcu ul. Beskidzkiej w Kozach) by wspólnie wyruszyć żółtym szlakiem w kierunku Hrobaczej Łąki (Beskid Mały). Równocześnie z Przełęczy Przegibek niebieskim a następie czerwonym szlakiem wyruszyli członkowie SK „Pionowy Świat” z SP nr 27 (dawne Gimnazjum nr 11) oraz uczniowie z COR w Bielsku- Białej. Trasa na szczyt minęła wszystkim szybko i bezproblemowo. Były luźne rozmowy, żarty oraz liczne opowieści, którymi raczył nas m.in. Miłosz Zelek. Na postojach pojawiły się nawet „piłkarskie dryblingi”.

Po drodze zaopatrzyliśmy się w gałęzie niezbędne do rozpalenia ogniska. I od tego rozpoczęliśmy. Po dotarciu na polanę przy schronisku na Hrobaczej Łące, z pomocą męskiej części grupy udało się przygotować palenisko i każdy z uczestników mógł posilić się upieczoną przez siebie kiełbaską. Były „kapki” czyli podbijanie piłki, rzut samolocikiem oraz konkurs na potrawę górską z nietypowych składników. No bo jak połączyć pasztet z marchewką i ogórkiem tak, aby wyszło coś jadalnego? A może przyozdobić pomidorkiem koktajlowym? Tylko co tutaj zrobić z jabłkiem i bananem? Pomysłów na szczęście nie zabrakło J

Po wspólnych zabawach przyszedł czas na śpiewanie. Wszyscy zgromadzili się przy ognisku by tradycyjnie odśpiewać „Szarą Piechotę” oraz „Przybyli ułani pod okienko”. I nawet słońce radośnie przyświecało słysząc unoszące się słowa pieśni legionowych J I również w tym roku, na pamiątkowym zdjęciu z „wędrowania” nie zabrakło biało- czerwonej kolorystyki oraz symboli narodowych.

Pomimo zimna i chłodu humory jak zawsze dopisały J. W tegorocznym wędrowaniu wzięło udział 87 członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

KP